Navijači uljepšali natjecanje

U sportskoj dvorani Intersport, dana 28. travnja 2016. godine održane su finalne utakmice državnog prvenstva za dječake u košarci.

Održale su se polufinalne utakmice između momčadi ŠSD Dragutin Kušlan, Zagreb i ŠSD I. OŠ Petrinja, Petrinja, te ŠSD Čikola, Drniš i ŠSD Plamen, Križevci iz kojih su Zagrepčani i Drnišani bitno izašli kao pobjednici.

Za treće mjesto borili su se dječaci iz OŠ Petrinje protiv OŠ Vladimir Nazor. Nakon duge i energične utakmice u kojoj su igrači ostavili srce na terenu i uložili puno truda i znoja, završni rezultat, 34-31 išao je Križevčanima u korist.

Borba za prvo mjesto održana je između momčadi iz ŠSD Čikola i ŠSD Kušlan. Nakon Čikoline pobjede svi igrači su si u sportskom duhu čestitali na dobro odigranoj utakmici. Posebno je sve gledatelje dojmilo kako su pobjednici nakon utakmice tješili uplakane i tužne protivnike.

Svaka utakmica bila je posebno napeta i neizvjesna, svaka sekunda je bila važna i odlučivala je o pobjedi ili porazu. Vjerni navijači su energično i bez prestanka bodrili svoje favorite. Natjecatelji su također imali i potporu suigrača i voditelja koji su ih navodili kako bi prikazali svoju igru o što boljem svjetlu. Jedna od uputa voditelja I. OŠ Petrinje glasila je ovako: „Lovite loptu u paru, lovite zajedno, lovite kao ekipa, lovite kao jedno!“ što je zasigurno motiviralo igrače da postignu što bolji rezultat.
Dana 27. travnja 2017. u sportskoj dvorani Intersport započelo je državno prvenstvo za djevojčice osnovnih škola u košarci.
Prvu utakmicu u „A“ skupini odigrale su djevojčice iz ŠSD Okit, Vodice i ŠSD Podravac, Virje. Djevojčice iz Vodica su poražene nakon duge, neizvjesne borbe i ozljede koljena jedne od najboljih igračica.
U skupini „B“ prvu utakmicu su odigrale djevojčice iz ŠSD Velebit, Gospić i ŠSD Mihanović 95, Slavonski Brod. Pobjedu su, nakon vrlo napete utakmice odnijele djevojčice iz Slavonskog Broda.
Utakmice su se redom izmjenjivale, bolje ekipe su pobjeđivale, a tribine su se pobrinule za ugodnu atmosferu. Suigrači su se međusobno bodrili i voditelji su svojom podrškom natjecatelje pokušavali navesti na što bolju i kvalitetniju igru.

NIKA VEŽA, IPL novinarka

Nabrijani rukometaši krenuli u nove pobjede

Kao i po običaju dvorana Veli Jože je 27. travnja 2017. ugostila mlade rukometaše. Rukometaši su ušetali u dvoranu s puno volje, želje i nade za uspjehom. Svi natjecatelji su bili podijeljeni u dvije skupine po tri škole. Nakon zagrijavanja igrači su bili spremni stati na teren i na znak zviždaljke započeti igru.

Napokon je došlo do prve utakmice na ovome državnom prvenstvu u rukometu za osnovne škole. Igra je već u samome početku bila odlučena jer je ŠSD Polet bio uvjerljivo jači te je nabio veliku razliku. U utakmici je ŠSD Polet odnio pobjedu te je osvojio svoju prvu pobjedu. Uz veliku napetost završila je i druga utakmica muškog rukometa u kojem su igrale dvije dobre momčadi. ŠSD Ludbreg sa savršenim dodavanjima i preciznim udarcima ostvaruje više pogodaka i odlazi u vodstvo. Kada je utakmica prišla kraju odlučen je pobjednik, a pobjednik je ŠSD Ludbreg. Nakon dvije odigrane utakmice odigrana je treća najnapetija i najzanimljivija utakmica. Momčadi su bile podjednako jake i zbog toga je došlo do izjednačenja na kraju poluvremena. ŠSD Brcko iz Dugog Sela smatrao je da će lako dobiti protivničku momčad, ali se gadno prevario. Borba je bila vrlo teška, uz puno prekršaja, sedmeraca i deveteraca. Publika je navijala i bodrila ŠSD Polet, ali nažalost nikao se nisu uspjeli obraniti. Kada je završila ta napeta igra ŠSD Brcko ipak se izborio za pobjednika ove utakmice. Završeno je drugo kolo u skupini „A“ između ŠSD Knez Trpimir i ŠSD Malešnica. Knez Trpimir je od samoga početka vodio, a najčešće su golovi bili iz jako dobro smišljenih i bačenih kontri. Međutim što su oni više griješili to je ŠSD Malešnica popravljala svoju situaciju i počela zabijati pogotke. Kako se utakmici bližio kraj većina igrača ŠSD Kneza Trpimira dobivala je dvije minute, ali ipak su uspjeli izboriti pobjedu. Došli smo i do predzadnje utakmice tjst. Zadnje utakmice skupine „A“. Utakmica se igra između dvije momčadi koje su velika razlika jer ŠSD Brcko ima veliku prednost zbog odličnih kontri i dobro smišljenih akcija. Nakon 30 minuta igre ŠSD Brcko pobijedio je ŠSD Ivan Kozarac. Poslije pet muških rukometnih utakmica došli smo i do zadnje koja se igrala među ŠSD Ludbreg i ŠSD Knez Trpimir. Utakmica je bila vrlo jednostavna i ŠSD Kneza Trpimira nije davala nikakav otpor protivničkoj ekipi. Uz veliku podršku navijača ŠSD Ludbreg odnio je pobjedu.

Svaka utakmica je bila sjajna na svoj način, svaki igrač se u nečemu iskazao i pokazao što može. Zar nije to bit cijelog ovog prvenstva? Ne pobjeda, ne poraz, niti mjesta. Bit ovog državnog prvenstva je da dokažeš koliko možeš i da se zabaviš ništa drugo. U rukometu se uvijek iskazuju samo najbolji!

Državno prvenstvo u rukometu za djevojčice

Završilo su i zadnje utakmice ovog državnog prvenstva u rukometu. Finale i polufinale održano je 28.4.2017. u dvorani Veli Jože. Cure su se iskazale i pokazale da se sve može kad se hoće i da nema ne mogu, ne znam i ne želim.

Prva ženska utakmica započela je u 8:45, a u borbi za prolazak dalje borili su se ŠSD Radovan i ŠSD Vojak. Utakmica je počela biti napeta tek u drugom poluvremenu kada je Vojak pokušavao stići Radovan. Nažalost nisu ih uspjeli stići te tako ŠSD Radovan prolazi dalje u borbu za prvo mjesto. ŠSD Vihor i ŠSD Jelkovec stali su na teren i započeli utakmicu vrlo žustro. Utakmica je bila puna akcija, kontri i odličnih udaraca. Trener ŠSD Jelkoveca bunio se protiv sudaca jer je smatrao da ne sude kako treba. Nakon odličnog timskog rada i savršenih dodavanja ŠSD Jelkovec odnio je pobjedu i spretno će se boriti za prvo mjesto protiv ŠSD Radovana. Treće mjesto na državnom prvenstvu odlučila je utakmica između ŠSD Vojak i ŠSD Vihor. Ove dvije ekipe su već igrale jedna protiv druge, a Vihor je pobijedio. Hoće li Vihor dokazati da je bolji pokazati će ova utakmica. Vihor se dokazao kao bolja ekipa te je tako osvojio treće mjesto i ujedno pobijedio s 10 razlike.

Završena je i posljednja utakmica ženskog rukometa na državnom prvenstvu 2017. godine. Obje ekipe su imale super rezultate tijekom natjecanja, ali u državi može postojati samo jedna najbolja rukometna ekipa u osnovnim školama. Na terenu su dale srce, dušu i tijelo i nisu odustajale jer su imale samo jedan cilj, a to je postati prvak. Igrale su ekipe ŠSD Radovan i ŠSD Jelkovec. Cure iz Radovana su se trudile sustići rezultat, ali im jednostavno nije išlo zato što obrana Jelkoveca je bila veoma jaka i nije lako postići pogodak. Uz podršku navijača i trenera ŠSD Jelkovec pobjeđuje i postaje prvak Hrvatske u rukometu za osnovne škole.

Kada su sve utakmice završile i kada su odučeni pobjednici došlo je do podjele nagrada za prva, druga i treća mjesta. Svaka djevojka dobiva medalju, a svaka pobjednička ekipa dobiva pehar. Čestitke svim ekipama i želimo im svu sreću iduće godine na svjetskom!

IPL, Jana Marčinković

Lopta ne prelazi na svačiju stranu

Dana 27. 4. u dvorani Intersport odigrale su se utakmice državnog prvenstva u odbojci za djevojke i dječake osnovnih škola.
Tijek utakmica pratili su znatiželjnim pogledima gledatelji te svojim bodrenjem davali samopouzdanje natjecateljima od kojih su ŠSD Jelen i Česmanski dabrovi samouvjereno prve zakoračile na teren i odigrale prvu utakmicu na dva seta. Bez obzira na mukotrpan trud, pobjeda Jelena, prošlogodišnjih odbojkaških prvakinja, bila je očita od samog početka. Cure ŠSD-a Jelen su odlučno počele i odlučno završile; preuzele su dostojanstvenu pobjedu u oba dva seta (25:5, 25:10).
Natjecateljice prvog kola skupine „B“ su ŠSD Iks (Ivanec) i Višnja (Višnjevac), igru su dovele do vrhunca napetosti. U početku prvog seta djevojke su se borile svim snagama za bodove. Pred sam kraj Višnje su otišle u nevjerojatno vodstvo te pobijedile rezultatom 15:25. Tijekom drugog seta djevojke Ivanec su postale svjesne ozbiljne situacije u kojoj im Višnje prijete sa pobjedom 2:0, pa su krenule punom gasom izjednačiti razultat što im je i uspjelo. Pošto je došlo do izjednačenje, igrao se i treći, neizvjesni set u kojem su se ipak pobjedom proslavile Višnje.
Treća utakmica u danu počela je oko 11 sati, a borila su se ŠSD Cvjetno i Jelen. Unatoč već jednoj odigranoj utakmici, ŠSD Jelen korača dalje samopouzdano hvatati bodove. Cure su uspjele opet u oba dva seta pobijediti živahne Zagrepčanke, članice ŠSD Cvjetno.
Žestoka borba za opstanak odigrala se između ŠSD Muflon iz Makarske i Iks iz Ivanca. Prvi set dobile su Muflon s bodovnom razlikom od 4 boda. Tokom drugog seta Iks djevojke su se probudile i osvojile nevjerojatnu pobjedu koja je izjednačila rezultat. U trećem, najneizvjesnijem setu dvorana je gorjela od uzbuđenja i tribina kojima se pružao vrisak. Na samom kraju za pobjedu su se uspjele izboriti djevojke ŠSD- a Muflon.
Što se više utakmice bliže kraju, tako i nestrpljenje u dvorani raste. U petoj utakmici danas su se sukobili ŠSD Česmanski dabrovi i Cvjetno. Intesport je odjekivao struganjem tenisica po parketu te gromoglasnim navijanjem gledatelja. Prvi i veoma napet set dobilo je ŠSD Cvjetno rezultatom 17:25. Na drugom setu ŠSD Česmanski dabrovi je zapaprilo Zagrepčankama igru, ali unatoč silnom trudu nije uspjelo ostvariti pobjedu.
ŠSD Višnja i Muflon počasno su priveli kraju i posljednju odbojkašku utakmicu danas s pobjedom odnošenom na leđima Višnja.

Državno prvenstvo u odbojci za osnovne škole započelo je 27. travnja 2017.g u dvorani Intersport. Nadobudni natjecatelji u dvoranu su počeli pristizati već u ranim jutarnjim satima kako bi se što bolje pripremili za utakmice koje ih očekuju. Odbojkaši su danas odigrali svoje utakmice u skupinama.
U skupini „A“ led su probili ŠSD Mladost i ŠSD Pume koji su vrlo neizvjesno i borbeno odigrali prva dva seta. Pume su sjajnom igrom otvorile utakmicu i pobijedile prvi set, a inatljivi Mladostaši odužili su im se pobjedom u drugom setu te tako natjerali Pume da se okrše i u trećem setu. No, Pume nisu odustale te su tako i u trećem setu dokazali da su ipak oni zasluženi pobjednici.
Prvu utakmicu u skupini „B“ odigrali su odbojkaši ŠSD Vidra Zagreb i ŠSD Čavle. Od samog početka ove utakmice vidjelo se da su Vidre uvjerljivo kvalitetnije igrom, ali i taktikom. Isto su dokazali ostvarivši pobjedu u oba dva seta.
Treća odigrana utakmica bila je između ŠSD- a Stanovi iz Zadra i Mladosti. Zadrani su se odmah na početku istaknuli svojom istreniranim rukometnim vještinama te svakom minutom grabili sve veće vodstvo nad Mladosti. Utakmica je bila odigrana s puno žestine među igračima, ali naravno i publikom koja je iz sveg glasa davala podršku svojim favoritima. Borbeno natjecanje između ta dva društva završilo je očekivanom pobjedom Stanova.
U drugoj utakmici skupine „B“ za vrijednu pobjedu sukobili su se ŠSD Polet i Vidra. Neustrašivi Zagrepčani, članovi ŠSD Polet, svoju prvu utakmicu danas odradili su vrhunski, pobijedivši u oba dva seta hvalevrijednim razultatima.
Predzadnja utakmica danas privela se kraju. Baš kao i svaka bila je puna žestine, žarke želje za boljim rezultatom sa strane obiju momčadi. Nakon dva seta ŠSD Pume i ŠSD Stanovi imali su gotovo izjednačen rezultat, pa su morali odigrati još jedan set kako bi ustanovili pobjedničku momčad. Treći set završio je u korist Puma rezultatom 15:11.
ŠSD Čavle i Pume odigrali su posljednju utakmicu danas. Uzbuđenje na tribinama besramno su pokazivali vjerni navijači žestokim pljeskom nakon svakog osvojenog boda. Atmosfera u dvorani je odlična, bez obzira na sam kraj današnjih odbojkaških utakmica, borba je napeta, ali ipak pobjedu nakon trećeg seta uzima ŠSD Čavle.

IPL novinarka: Elena Mikelčić

Borbenost- drugo ime za pobjedu

U sportskoj dvorani Intersport, 28. travnja 2017., od ranih jutarnjih sati odigravale su se polufinalne i finalne utakmice u futsalu za osnovnoškolke.

Utakmica između ŠSD Ivan Filipović, Velika Kopanica i ŠSD Rugvica, Dugo Selo odigrana je između dvije dobre ekipe koje su se svim snagama borile kako bi pobijedile i postignule zavidan rezultat. Ekipa koja je porazila protivnika u penalima je ekipa iz Dugog Sela.

Igračice ŠSD Mladost, Prelog i ŠSD Brezovica, Zagreb borile su se za pobjedu u svakoj minuti utakmice. Neumorne, trčale su po parketu, pokušavale imati prevlast nad loptom, a posebice prevlast nad utakmicom i ostvariti pobjedu. Penalima, koji su ispucani ˝nebrojeno˝ puta, pobjedu su odnijele djevojčice društva Brezovica.

Borbenosti na utakmici između ŠSD Mladost, Prelog i ŠSD Ivan Filipović, Velika Kopanica nije ne nedostajalo. Utakmica koja se igrala za treće mjesto bila je puna napetosti i nervoze, no ipak su na kraju utakmice odahnule Kopaničanke koje su pobijedile svoje protivnice.

U utakmici koja se igrala za prvo mjesto, za pobjedu su se borile ŠSD Rugvica, Dugo Selo i ŠSD Brezovica, Zagreb. Utakmica je odigrana sportski i borbeno, a borba za pobjedom bila je velika time što su se sukobile dvije jake ekipe. Ipak, ekipa koja je bila bolja od ekipe iz Dugog Sela je ekipa društva Brezovica.

Čestitke svima koji prošli u daljnji krug prvenstva, koji su ušli u poluzavršnicu i završnicu te koji su osvojili zaslužen pehar!
Dana, 28. travnja 2017. godine u sportskoj dvorani Intersport odigrane su polufinalne i finalne utakmice u futsalu za osnovnoškolce.

Igrači ŠSD Jadro, Solin i ŠSD Špan, Zagreb odigrali su prvu utakmicu poluzavršnice. Utakmica je odigrana između dviju podjednako dobrih momčadi koje su si uzimale loptu, naguravali se, no pred kraj utakmice u vodstvo su prešli Zagrepčani te pobijedili.

Žestoka utakmica odigrala se između ŠSD Nazor, Slavonski Brod i ŠSD Mladost, Pazin. Igrači su se tijekom cijele utakmice borili jedni protiv drugih, uzimali si loptu samo kako bi, kao momčad pobijedili, a to je pošlo od ruke momčadi iz Slavonskog Broda.

Utakmica koja je odlučivala tko će zauzeti treće mjesto vođena je između ŠSD Jadro, Solin i ŠSD Mladost, Pazin. Igrači su se borbeno borili kako bi mogli zauzeti treće mjesto, posebice Solinjani koji su htjeli opravdati svoju jučerašnju pobjedu nad Pazinjanima, a to su i učinili porazeći Pazinjane.

U utakmici u kojoj se igralo za prvo mjesto igrali su ŠSD Nazor, Slavonski Brod i ŠSD Špan, Zagreb. Napeti trenuci, nervoza i neizvjesnost vladali su utakmicom sve do kraja dok se pobjednik nije saznao. Snovi koje su sanjali, želje koje su željeli, jednom važnom pobjedom su se obistinili. Pobjednik utakmice i prvoplasirani u Hrvatskoj je momčad društva Nazor.

Čestitke svima koji su imali mogućnosti učestvovati u utakmicama, koji su došli do poluzavršnice i završnice i koji su osvojili značajan pehar!

Nora Hodak, IPL

SVJETSKO ŠKOLSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Hrvatski školski sportski savez organizator je ISF-Svjetskog školskog prvenstva u košarci, koje će se održati u Poreču od 29. travnja do 7.svibnja 2017. godine. Natjecat će se 60 ekipa, od kojih su 32 muške i 28 ženske ekipe. Sudjelovat će 732 natjecatelja, 122 trenera, 60 sudaca i ostalog pratećeg osoblja i volontera, tako da se očekuje oko 1000 učesnika na ovom 24. po redu Svjetskom prvenstvu. Hrvatska sudjeluje s dvije ekipe u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Sama natjecanja održat će se u dvoranama Intersport, Žatika i Veli Jože, te u dvoranama u Umagu i Novigradu. Ekipe su podijeljene u 8 skupina po 4 od A do H. U ženskim skupinama C,E,F i H su po 3 ekipe. U prvoj fazi natjecanja odigrat će se 84 utakmica koje će se igrati na ukupno 6 terena.

Natjecanje se odvija po kup sistemu gdje prve dvije najbolje plasirane ekipe idu dalje i bore se za plasman od 1. do 16. mjesta. Ekipe koje su osvojile 3. i 4. mjesto bore se za plasman od 17. do 32. mjesta (mladići), dok kod djevojka trećeplasirana ekipa igra dalje po kup sistemu A3-B3;C3-D3,E3-F3,G3-H3 (W A3/B3-W C3/D3 itd.) za plasman od 17. do 24.mjesta.

Djevojke igraju finalnu utakmicu u 17:30h, a mladići u 18.30h. Nakon dodjele medalja, organizirana je za sve učesnike Svjetskog školskog prvenstva u košarci završna zabava uz bazen.

Završeno je natjecanje u stolnome tenisu

Danas, 27. travnja 2017. godine u sportskoj dvorani Intersport saznali smo državne prvake u stolnom tenisu za mladiće osnovnih škola. Momčad ŠSD Alojzije Stepinac Zagreb hrabro i uvjerljivo je osvojila naslov ostvarivši pobjedu u svakom odigranom meču. U utakmici za treće mjesto stolnotenisači ŠSD Šemovec Trnovec Bartolovečki pobijedili su dječake iz ŠSD Rikard Katalenić Jeretov Opatija.
Na samom natjecanju skupilo se šest najboljih momčadi iz cijele Hrvatske. Natjecatelji su cjelokupno natjecanje proživjeli u jednom dahu prožeti sportskim duhom i zabavom, ali isto tako su uložili puno truda i koncentracije kako bi ostvarili što bolje rezultate u svom omiljenom sportu.
U 16.00 sati započeli su prvi mečevi u skupinama. U grupi „A“ svoje snage su prvi odmjerili ŠSD Val Vela Luka i ŠSD Rikard Katalenić Jeretov Opatija gdje su stolnotenisači iz Opatije pokazali da su bolji.
U grupi „B“ to su bili ŠSD Panonija Bršadin i ŠSD Trnovec Bartolovečki. Ovaj meč od početka je ukazivao na trnovačku pobjedu, a mladi sportaši su svojom igrom opravdali ta očekivanja.
Nastup u polufinalu izborile su momčadi ŠSD Stražnik Samobor, ŠSD Šemovec, ŠSD Rikard Katalenić Jeretov Opatija i ŠSD Alojzije Stepinac Zagreb. Nakon vrlo neizvjesnih borbe ipak su se kao bolji pokazali ŠSD Stražnik Samobor i ŠSD Alojzije Stepinac Zagreb.

Finalni meč bio je izrazito napet, suigrači su se međusobno borili, a također imali su i potporu jedni drugih. Borba se, kao što smo već spomenuli, vodila između Zagrepčana i Samoboraca gdje je Zagreb vrlo kvalitetnom i staloženom igrom osigurao svoje zlato oko vrata finalnim rezultatom 3:0. Broncu su isto tako zasluženo osvojili dječaci iz ŠSD Šemovec Trnovec Bartolovečki istim rezultatom.
Iz ne tako poznatog hrvatskog mjesta dolaze nam državne prvakinje osnovnih škola u stolnom tenisu, ŠSD Šemovec Trnovec Bartolovečki bez ijednog izgubljenog meča osvojilo je državno prvenstvo pobijedivši u finalnoj utakmici svoje vršnjakinje iz ŠSD Mladost Bjelovar. Treće mjesto osvojile su djevojčice iz ŠSD Glavoč Crikvenica, a četvrto mjesto zauzele su stolnotenisačice ŠSD Tinka Osijek.

Šest djevojačkih ekipa diljem Lijepe Naše plasiralo se na državno prvenstvo u stolnom tenisu koje se održalo 27. travnja 2017. godine u sportskoj dvorani Intersport. Svojom dominantnom i borbenom igrom djevojke iz Osijeka, Crikvenice, Bjelovara i Trnovca plasirale su se u samu završnicu ovog neizvjesnog prvenstva. Za treće mjesto borile su se djevojčice iz Osijeka i Crikvenice, a pobjedu je ipak odnijela ekipa iz Crikvenice finalnim rezultatom 3:1. Svojom kvalitetnom igrom „najboljom od najboljih“ pokazala se ekipa iz Šemovca konačnim rezultatom 3:0.

Djevojke iz Šemovca hrabro su osvojile ovo prvenstvo te se tako svojim domovima vraćaju okrunjene zlatom!

Nora Hodak, Jana Marčinković, IPL

Šah je priča bajka o 1001 grešci

U četvrtak, 27. travnja 2017.g u prostorima Hotela Delfin održana je Završnica državnog prvenstva u šahu za najbolje osnovne škole Republike Hrvatske. Najboljom u sveukupnom poretku se pokazala OŠ Vukovina u ženskoj kategoriji, a OŠ Split III iz Splita u muškoj.

Dok se većina sudionika natjecanja danas ujutro pripremala razgibavanjem, rastezanjem i fizičkim pripremama, naši su šahisti bili mirni i staloženi, pokušavajući imati čim bolju koncentraciju za početak natjecanja. U Hotelu Delfin više od 20 šahovskih ploča spremno je čekalo da na njih stanu šahovske figure vođene našim šahistima.

Natjecanje se protegnulo kroz cijeli dan, a mečevi su se bitno razlikovali jedan od drugog. Neke su igre bile vrlo neodlučne i dugotrajne, dok su neke od njih završile vrlo brzo najčešće zbog pada koncentracije ili brzopletosti. Tišina u dvorani za vrijeme igara učinila je situaciju još napetijom, a mentore i trenere držala na iglama.

Najboljima u ženskoj kategoriji su se pokazale djevojčice iz ŠSD Vučko, dok su srebro osvojile djevojčice iz ŠSD Tomislav. Bronca odlazi ka ŠSD Sokol.

Kod dječaka prvo mjesto je osvojilo ŠSD Ban Jelačić , drugo ŠSD Sokol, a treće ŠSD Žabac. Muška je kategorija bila jednako napeta i neizvjesna, presudili su pojedinačni bodovi i rezultati međusobnih susreta.

Već se godinama raspravlja o ulozi šaha u svijetu školskog sporta, no svake je godine sve jasnije i jasnije zašto je i šah postao aktivni član ovog sportskog saveza. Fair play, timski rad, trud, disciplina kao i svaki sport krase i šah. Moramo se truditi da šah ne postane poput mrtvog jezika, vrlo zanimljiv, ali za vrlo malu grupu

Detaljne informacije možete vidjeti na stranici šah rezultati

Loptice lete na sve strane

Dana 27. travnja 2017 započelo je državno prvenstvo u badmintonu u ženskoj kategoriji. Uzbuđeni igrači pristigli su na teren spremni da kući ponesu zlato. Već se od samog početka vidjela napetost i samouvjerenost među natjecateljima. Nakon govora koordinatora badmintona, Damira Markuša, službeno je natjecanje započelo.
Prvu utakmicu odigrale su ekipe Pule i Osijeka. Uzbuđenje se vidjelo na početku utakmice. Djevojke su bodrili sebe i cijelu ekipu. Cure iz Pule su rezultatom 3:0 odnijele pobjedu.
Drugu utakmicu započele su cure iz Novske i Pule. Utakmica je također bila jako zanimljiva.
Utakmice su išle redom jedna za drugom, a najbolji su naravno došli i do polufinala.
Prvu polufinalnu utakmicu odigrale su ekipe iz Novske i Koprivnice. Utakmica je naravno bila jako zanimljiva. Igrači su bili uzbudljivi pošto je to naravno bilo polufinale, put do medalje. Novska je pobijedila te ušla u finale rezultatom 3:1.
Drugu polufinalnu utakmicu igrale su ekipe iz Pule i Zagreba. Cure iz Zagreba su borbenošću uspjele doći do finala rezultatom 3:2.
Za treće mjesto borile su se cure Pule i Koprivnice. Uzbuđeni navijači, nastavnici, suigrači su sve bodrili. Protivnice su se baš lijepo ponašali jedni prema drugima. Bili su prijateljski raspoloženi. Cure iz Koprivnice su ovaj put bile borbenije te su rezultatom 3:1 osvojile broncu.
U finalnoj utakmici igrale su najborbenije cure. Cure iz Zagreba i Novska. Cure su uz pomoć tribina i navijača. Ekipa iz Novske je imala puno sreće te je ponijela kući zlatnu medalju.
ČESTITKE POBJEDNICIMA I SVIM SUDIONICIMA NA DRŽAVNON PRVENSTVU U BADMINTONU!

Dana 27. travnja 2017. godine u Oš. Marije i Line održana je završnica državnog prvenstva u badmintonu u konkurenciji dječaka. Uzbuđenost među igračima se izrazito vidjela.
Prvu utakmicu odigrale su momčadi iz Rijeke i Zagreba. Igra je bila jako napeta i zanimljiva. Igrači su bili uzbuđeni što su svojim igranjem otvorili prvenstvo. Dečki iz Rijeke su imali više sreće te su odnijeli pobjedu rezultatom 3:2.
Drugu utakmicu su pak odigrale momčadi iz Čakovca i Splita. Pobijedili su dečki iz Čakovca rezultatom 3:0.
Momčad iz Vinkovaca i Rijeke su započeli igru vrlo zanimljivo. Dečki iz Rijeke su pobijedili te osigurali prolazak u polufinale. Utakmica je završila rezultatom 3:0.
Četvrtu utakmicu započeli su dečki iz Novske, koji su ujedno i prvaci, te dečki iz Čakovca. Pobijedila je momčad iz Novske rezultatom 3:1.
Petu utakmicu igrale su momčadi iz Zagreba i Vinkovaca. Pobjedu je odnijela momčad iz Zagreba koji su rezultatom 3:2 ušli u polufinale.
Ulazak u polufinale je osigurala također momčad iz Novske koji su pobijedili dečke iz Splita. Utakmica je završila rezultatom 3:0.
Prvu polufinalnu utakmicu odigrale su momčadi iz Rijeke i Čakovca. Dečki su dali sve od sebe, ali ipak ovaj put je više sreće imala momčad iz Rijeke te je rezultatom 3:2 ušla u finale.
Drugu polufinalnu utakmicu odigrale su momčadi iz Zagreba i Novske. Momci su ponosno stali na teren i krenuli u borbu. Igra je bila vrlo napeta i neizvjesna. U finale je ovaj put ušla momčad iz Novske. Utakmica je završila rezultatom 3:1.
Utakmica za treće mjesto je bila vrlo borbena i jedna od najnapetijih i najdužih. Igra se vodila između momčadi iz Zagreba i Čakovca. Zagreb je ovaj put imao bolju taktiku te je rezultatom 3:2 osigurao broncu oko vrata.
Finalnu utakmicu odigrale su najborbenije momčadi ovog prvenstva, a to su bili dečki iz Rijeke i Novosela. Igra je bila vrlo napeta i neizvjesna. Igrači su imali podršku sa tribina, od trenera i od suigrača. Nakon duge, sjajne igre momčad iz Novosela je uspjela izboriti zlato rezultatom 3:0.
VELIKE ČESTITKE POBIJEDNICIMA I SVIM IGRAČIMA KOJI SU SUDJELOVALI NA OVOM NATJECANJU!
IPL Novinar: Ina Brakus

Detaljnije saznajte o badmintonu djevojke na ovome linku

Detaljnije saznajte o badmintonu mladići na ovome linku

Svečano otvorenje državnoga prvenstva za osnovne škole

Nakon srednjih škola na državno prvenstvo pristigle su nam i osnovne škole iz cijele Hrvatske. 26. travnja 2017. godine u sportskoj dvorani Intersport održano je otvorenje državnog prvenstva. Na otvorenju su predstavljene škole iz svih županija. Tradicija je da se na svakom sportskom događaju otpjeva hrvatska himna, pa je tako i na ovome otvorenju vrlo talentirana Natali Radovčić ponosno stala na sredinu terena te pred cijelom publikom otpjevala svojim divnim glasom našu himnu. Nakon predstavljanja uslijedio je i govor predsjednika upućen svim natjecateljima. “Molim vas još jednom da pokažete svoju sportsku vještinu, a izvan terena da se prikažete kakvi jeste, dobri ili čak odlični učenici jer predstavljate vašu školu, županiju i obitelj.” Izrekao je predsjednik pred cijelom dvoranom. Poslije govora uslijedili su razni glazbeni, pjevački te plesački nastupi koji su zainteresirali publiku i cijela dvorana je orila pljeskom. Kako bi Hrvatski školski sportski savez informirao sve prisutne, prikazivao se video s kojim su najavili 24. Svjetsko prvenstvo u košarci koje će se održati u Poreču. Kako i svakom početku dođe kraj tako se i otvorenje završilo uz pjesmu i veliko veselje publike. Savez je izazvao veliko oduševljenje publike spektaklom, laserskim show-om. Državno prvenstvo službeno je počelo. Neka najbolji pobjedi!