2015


Ekipe Hrvatskog školskog sportskog saveza u 2015. godini sudjelovali su na 2 Svjetska školska prvenstva:

Svjetsko školsko košarkaško prvenstvo – Limoges – Francuska – 17.04. do 25.04.

  • III. Gimnazija Zagreb- djevojke
  • III. Gimnazija Zagreb – mladići

Svjetsko školsko atletsko prvenstvo – Wuhan – Kina – 27.06. do 02.07.

  • Gimnazija Pula – djevojke
  • III. Gimnazija Zagreb- mladići

Svjetsko školsko atletsko prvenstvo – Wuhan – Kina

Na natjecanju su sudjelovale 21 ekipa  sa oko 400 sportaša. Delegaciju HŠSS-a predstavljalo je  15 osoba:

  • Gimnazija Pula  – 5 učenica i 1 voditelj
  • III. Gimnazija Zagreb  – 6 učenika i 2 voditelja
  • Šef delegacije – Josip Košutić

Vrhunski rezultati:

  • Wanda Haber Zelanto – 1. mjesto – 400m – 56.48s
  • Ivan Đukić – 1. mjesto – troskok – 14.74m
  • Ana Vareško – 2. mjesto – 1.500m – 4:54 min
  • Domagoj Špendić – 3. mjesto – kugla – 13.73m

Mladići III. Gimnazije Zagreb  osvojili su 10. mjesto dok su djevojke iz Gimnazije Pula osvojile 11. mjesto.

Sudionici :

Ekipa djevojaka
1.    Wanda Haber Zelanto
2.    Ana Vareško
3.    Ivana Babić
4.    Lucia Vareško
5.    Dea Peruško
Đeni Blarežina – voditelj
Ekipa mladića
1.    Guštin Dominik
2.    Ivan Čečura
3.    Ivan Đukić
4.    Katalenić Tomislav
5.    Nikola Ćibarić
6.    Špendić Domagoj
Martin Oršolić – voditelj
Mato Banovac  – voditelj

Na natjecanju je sudjelovalo 56 ekipa u obje konkurencije te oko 900 sudionika. Delegaciju HŠSS-a predstavljalo je  33 osobe:

  • III. Gimnazija Zagreb (mladići i djevojke)  – 23 učenika, 4 voditelja i 2 suca
  • Šef delegacije – Marko Soldo
  • glavni tajnik – Hrvoje Čustonja

Mladići su osvojili 10. mjesto dok su djevojke osvojile 8. mjesto.

Rezultati:

Djevojke

djevojke rezultat
Hrvatska Izrael  49 44
Hrvatska  Engleska 65 33
Hrvatska Latvija 42 41
Hrvatska Mađarska 32 67
Hrvatska Turska 52 65
Hrvatska Francuska 2 40 68

Mladići

mladići rezultat
Hrvatska Turska 42 48
Hrvatska Bugarska 86 32
Hrvatska Izrael 53 66
Hrvatska R. Češka 75 54
Hrvatska Kina 75 54
Hrvatska Latvija 64 76

SUDIONICI:   

Ekipa mladića
1.    Luka Marić
2.    Nikola Filić
3.    Dominik Teskera
4.    Luka Anić
5.    Bruno Solomun
6.    Tomislav Đurinović
7.    Petar Šunjić
8.    Ivan Radman
9.    Petar Perić
10.  Karlo Salopek
11.  Ante Martinac
12.  Bruno Tomić
Ana Čačić – voditeljica
Mato Banovac  – voditelj
Matija Glavurdić – sudac

 

Ekipa djevojaka
1.    Ivana Perić
2.    Katarina Čulina
3.    Anita Kelava
4.    Dora Jordanić
5.    Marta Nimac
6.    Magdalena Mešin
7.    Klara Krpan
8.    Ema Sjekavica
9.    Nikolina Marić
10.  Tonia Uzelac
11.  Ivana Rogić
Antonio Perić – voditelj
Martin Oršolić – voditelj
Antun Toni Reić – sudac