2013


XIII. GIMNAZIJA ZAGREB – rezultati REZULTAT
HRVATSKA FRANCUSKA 79 – 84
HRVATSKA LUXEMBURG 46 – 91
HRVATSKA SLOVAČKA 85 – 61
HRVATSKA BUGARSKA 58 – 88
HRVATSKA KOSOVO 79 – 73
HRVATSKA BELGIJA 58 – 112
XIII. Gimnazija Zagreb
MATE MANDIĆ
IVAN JAGUŠIĆ
LOVRO MARKOČIĆ
MATEJ KOMERIČKI
ŠIME RAŽOV
MARKO NOVKOVIĆ
STJEPAN KLOBUČAR
FILIP BLAJDA
MATIJA JURIŠIĆ
MARTIN KLOBUČAR
PERO MAMIĆ
LUKA ARBUTINA
ŽELIMIR ČEČURA -ravnatelj
TOMISLAV KRAMARIĆ -voditelj
HŠSS suci
ZVONIMIR HALAMEK – vođa delegacije ANTUN TONI REIĆ
MARKO SOLDO MATIJA GLAVURDIĆ
JOSIP KOŠUTIĆ  

Svjetsko školsko košarkaško prvenstvo održalo se u Famagusti na Cipru od 28.3 do 5.4.

Na natjecanju je sudjelovala 48 ekipa u obje konkurencije te oko 1000 sudionika. Naše ekipe predstavljale su XIII. gimnazija iz Zagreba (mladići) te III. gimnazija iz Zagreba (djevojke). Mladići su osvojili 16. mjesto dok su djevojke osvojile 6. mjesto.

Rezultati :

III. GIMNAZIJA ZAGREB – rezultati REZULTAT
HRVATSKA IRSKA 76 – 61
HRVATSKA KINA 81 – 53
HRVATSKA REPUBLIKA ČEŠKA 67 – 64
HRVATSKA MAĐARSKA 69 – 77
HRVATSKA SRBIJA 43 – 53
HRVATSKA FRANCUSKA 45 – 63
IVANA PERIĆ
KATARINA ČULINA
ANITA KELAVA
DORA JORDANIĆ
STELA FUMIĆ
ARIANA MARTEK
PETRA RAMLJAK
LANA RAČKI
DOROTEA SERTIĆ
NATAŠA VUK
MATEJA ŠIBENIK
SARA VIDAKOVIĆ
MARTIN ORŠOLIĆ-ravnatelj
ANTONIO PERIĆ – voditelj

Svjetsko školsko atletsko prvenstvo održalo se od 22. do 27. lipnja 2013. u Karlovy Vary-u (Republika Češka) te je sudjelovalo oko 400 sportaša iz 23 zemlje.

HŠSS na Svjetskom školskom atletskom prvenstvu, predstavljale su ekipe Športske (djevojke) i III. Gimnazije (mladići).

Rezultati:

  • III. gimnazija Zagreb– 11. mjesto
  • Športska gimnazija – 15. mjesto

Posebno treba izdvojiti nastupe Tihane Jeletić i Lare Juriše koje su osvojile prva mjesta u skoku u vis i skoku sa motkom te tako postale svjetske prvakinje u navedenim disciplinama.

  škola HŠSS
  III. Gimnazija Zagreb
Športska Gimnazija
1 IVAN ĐUKIĆ JELENA BRKIĆ NIKOLA PERKOVIĆ – vođa delegacije
2 NIKOLA ČIBARIĆ TIHANA JELETIĆ IVAN DUJIĆ
3 DOMINIK BRKIĆ SARA TURČIĆ JOSIP KOŠUTIĆ
4 LEON LEKO LARA JURIŠA MARKO ŠAPINA – IPL novinar
5 JAKOV VRDOLJAK ANA MARIJA DOŠEN
6 IVAN GAVRAN VALETINA KOS
7 MATO BANOVAC- voditelj SAŠA IVANIŠEVIĆ – voditelj
8 MARTIN ORŠOLIĆ- voditelj DANKO BRAJDIĆ – voditelj
9 SREĆKO MALBAŠIĆ – voditelj