2012

Predstavnici Hrvatskog školskog sportskog saveza u 2012. godini sudjelovali su na 6 ISF Svjetskih školskih prvenstava:

1.  Svjetsko školsko kros prvenstvo – La Valleta (Malta) – 25.03. – 30.03.
  2. Svjetsko školsko stolno tenisko prvenstvo –  Cagliari (Italija )- 31.03. – 06.04.
  3. Svjetsko školsko futsal prvenstvo – Antalya  (Turska )- 07.04. – 14.04.
  4. Svjetsko školsko badminton prvenstvo – Obidos (Portugal) – 01.05. – 07.05.
  5. Svjetsko školsko odbojkaško prvenstvo – Toulon  (Francuska) – 02.06. – 10.06.
  6. Svjetsko školsko rukometno prvenstvo – Varaždin (Hrvatska) – 14.04. – 22.04.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Na Svjetskom školskom kros prvenstvu sudjelovalo je 19 država u obje konkurencije te oko 300 sudionika. Naše ekipe predstavljale su Strukovna škola te Gimnazija obje iz Velike Gorice. Ekipa Strukovne škole ostala je bez plasmana zbog ozljeda 3 sportaša međutim Ivan Malić je osvojio 8. mjesto u pojedinačnom natjecanju gdje je nastupilo više od 100 atletičara. Gimnazija Velika Gorica osvojila je 21. mjesto u konkurenciji djevojaka.

Strukovna škola Velika Gorica: Ivan Malić, Josip Nedić, Petar Vukadin, Mislav Kovačević, Franjo Baković, Silvestar Krajinović, Gordan Polan – voditelj, Brankica Žugaj – ravnateljica

Gimnazija Velika Gorica: Marta Krilčić, Matea Radiš, Anamarija Knezović, Barbara Goršeta, Ružica Bajić, Romana Madžar – Dragan Bulatović – voditelj, Stjepan Kos – ravnatelj

Na Svjetskom školskom stolnom teniskom prvenstvu sudjelovala je 21 država u obje konkurenciji te oko 200 sudionika. Našu ekipu predstavljala je Privatna gimnazija Dr. Časl iz Zagreba te je nastupila samo u konkurenciji djevojaka. Djevojke su odličnim nastupima osvojile srebrnu medalju, a uspjeh je time veći što se sve finalne ekipe, osim naše, (u konkurenciji djevojaka, mladića te nacionalnih ekipa)  bile iz Kine odnosno Kineskog Tajpeha (Tajvana).Također treba naglasiti veliki uspjeh Lee Rakovac koja je u pojedinačnom natjecanju osvojila 8. mjesto dok je Mateja Jeger dijelila od 9. do 16. mjesta (od 16 natjecateljica u završnoj fazi samo 3 su bile europljanke – Mateja Jeger, Lea Rakovac te Nina Mittelham – dvostruka europska prvakinja dok su ostale bile Kineskinje).  Igračice i igrači koji su ispali u prva dva kola igrali su natjecanje mješovitih parova i tu je naša Paula Markati pobijedila u paru s Turskim predstavnikom.

Učenice: Mateja Jeger, Lea Rakovac, Paula Markati, Nika Češković, Martin Tino Časl – ravnatelj, Ivan Vidolin  – voditelj

.

Svjetsko školsko futsal prvenstvo – Antalya  (Turska )- 07.04. – 14.04.

Na natjecanju je sudjelovala 10 država u obje konkurenciji te oko 200 sudionika. Našu ekipu predstavljala je Srednja škola Sesvete u konkurenciji mladića. Natjecanje je bilo organizirano na visokom nivou, a naša ekipa osvojila je 7. mjesto. Također, ekipa iz Sesveta se predstavila u dobrom svjetlu pogotovo sa svojim ponašanjem na i izvan terena što su svi sudionici natjecanja primijetili. Zbog svog ponašanja Srednja škole Sesvete osvojila ja  Fair play nagradu ISF-a.

Učenici: Ivan Papić, Nikola Rozman, Luka Gojević,Luka Duvnjak, Luka Matić, Luka Milić, Luka Hrgović, Zvonimir Čuljak, Marko Grbavac, Domagoj Marić, Marica Pelivan – voditeljica

Svjetsko školsko badminton prvenstvo

Na natjecanju je sudjelovala 15 država u obje konkurencij te oko 100 sudionika. Našu ekipu predstavljala je ekipa V. gimnazije iz Zagreba koja je nastupila  konkurenciji mladića. Naši mladići u vrlo jakoj konkurenciji osvojili su 12. mjesto.

Svjetsko školsko odbojkaško prvenstvo

Na natjecanju je sudjelovala 29 država u obje konkurencije te oko 1000 sudionika. Naše ekipe predstavljale su Športska gimnazija iz Zagreba (mladići) te Srednja škola Mate Balota iz Poreča (djevojke). Mladići su osvojili 21. mjesto dok su djevojke osvojile 10. mjesto.